Arhitektuur

Maja 2
C1
1
/
6

Konstrukt­sioon

Fassaad ja katus

Fassaadikatteks on kvaliteetne puitlaudis. Avatäideteks on kolmekordse paketiga aknad ning katuse katteks on terasplekk.

Kandekonstruktsioon

Kandekonstruktsioon projekteeritakse tänapäevastest energiasäästlikest materjalidest.

Kodudel on puitelementidest seinad ning katuselae kandekontruktsioonideks on puitfermid.

 

Terrassid, varikatused ja kuurid

Terrassid ja varikatused rajatakse puidust.

Vundament

Monoliitsest raudbetoonist soojustatud plaatvundament. Sokkel on krohvitud.

Siseviimistlus

Metallkarkassil mittekandvad siseseinad, mis täidetakse mineraalvillaga ja kaetakse kipsplaatidega. Laed kaetakse kipsplaatidega. San ruumide seinad on osaliselt plaaditud ja osaliselt värvitud. Eluruumide põrandakatteks on ujuvalt paigaldatud parkett või LVT kate. Esikus ja märgades ruumides on põrandad plaaditud. Seina ja põrandakatte materjalid sõltuvad valitud siseviimistluspaketist.

Tehno­süsteemid

Elekter, side, vesi ja kanalisatsioon

Igal krundil on üks elektriliitumine ning kodudele on võimalik paigaldada elektriauto laadija. Igasse hoonesse tuleb interneti valguskaabel ning vee- ja kanalisatsioonisüsteem on seotud piirkonna veepumpla ja reoveepuhastiga.

Energiatõhusus

Küttesüsteem baseerub maasoojuspumpadel ja põrandaküttel. Sundventilatsioon on soojustagastusega. Igal kodul asub panipaigas elektrikilp ja veemõõdusõlm ning majade sanruumides või panipaikades asuvad ventilatsiooniseadmed. Kodude energiamärgis on A.

Majad

Viidumetsas leiad kolme sorti maju: Viidupesa, Viidumaja ja Viiduvilla. Kompromisse mugavuse osas tegema ei pea, sest valikut jagub nii mitme lapsega peredele kui ka kahekesi loodust hindavale paarile.

Viidupesa

Kui hindad kompaktsust ja nutikat ruumikasutust, siis võiks see kodu olla just Sulle! Pole vahet, kas teed oma esimesi samme või oled juba elukogenud kõndija, siin on rohi alati rohelisem.

Pindala: 86 m2

Tube: 3 – 4

Maja 2

Viidukodu

Kui hindad ruumivabadust, siis see kodu võiks olla just Sulle! Siin on olemas kõik, mida on vaja üheks korralikuks vanakooli lapsepõlveks – järved, kus ujuda, metsad, kus mängida ja laaned, kus laulda.

Pindala: 106 m2

Tube: 4 – 5

C1

Viiduvilla

Kui hindad rohkelt ruumi ja vajad palju tube, siis võiks see kodu olla just Sulle! Siin on mõnusad naabrid, imeline loodus ja tegevusi tervele perele ning mis kõige tähtsam – kompromisse mugavuse osas tegema ei pea.

Pindala: 136 m2

Tube: 6-7